Arhiva Masura M1/6B (componenta EURI)
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B – componenta EURI (15.11.2023) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare (15.11.2023) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate (15.11.2023) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu (15.11.2023) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare (15.11.2023) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B (15.11.2023) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 (15.11.2023) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect (15.11.2023) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme (15.11.2023) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme (15.11.2023) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL (15.11.2023) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL (15.11.2023) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (15.11.2023) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B (15.11.2023) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B (15.11.2023) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B (15.11.2023) | |
| Apelul simplificat al Masurii M1/6B – componenta EURI (15.11.2023) | |
| Apelul detaliat al Masurii M1/6B – componenta EURI (15.11.2023) |
| Raport de selectie pentru Masura M1/6B, componenta EURI (9.11.2023) | |
| Anunt de prelungire a apelului de lansare pentru Masura M1/6B, versiunea simplificata – componenta EURI (25.09.2023) | |
| Anunt de prelungire a apelului de lansare pentru Masura M1/6B, versiunea detaliata – componenta EURI (25.09.2023) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B – componenta EURI (08.08.2023) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare 08.08.2023) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate (08.08.2023) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu (08.08.2023) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare (08.08.2023) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B (08.08.2023) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 (08.08.2023) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect (08.08.2023) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme (08.08.2023) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme (08.08.2023) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL (08.08.2023) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL (08.08.2023) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (08.08.2023) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B (08.08.2023) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B (08.08.2023) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B (08.08.2023) | |
| Apelul simplificat al Masurii M1/6B – componenta EURI (08.08.2023) | |
| Apelul detaliat al Masurii M1/6B – componenta EURI (08.08.2023) |
| Raport de selectie pentru Masura M1/6B – componenta EURI (18.05.2023) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B – componenta EURI (9.03.2023) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare (9.03.2023) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate (9.03.2023) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu (9.03.2023) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare (9.03.2023) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B (9.03.2023) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 (9.03.2023) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect (9.03.2023) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme (9.03.2023) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme (9.03.2023) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL (9.03.2023) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL (9.03.2023) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (9.03.2023) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B (9.03.2023) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B (9.03.2023) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B (9.03.2023) | |
| Apelul simplificat al Masurii M1/6B – componenta EURI (9.03.2023) | |
| Apelul detaliat al Masurii M1/6B – componenta EURI (9.03.2023) |
| Raport de selectie pentru Masura M1/6B – componenta EURI (16.12.2022) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B – componenta EURI (30.09.2022) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare (30.09.2022) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate (30.09.2022) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu (30.09.2022) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare (30.09.2022) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B (30.09.2022) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 (30.09.2022) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect (30.09.2022) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme (30.09.2022) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme (30.09.2022) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL (30.09.2022) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL (30.09.2022) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (30.09.2022) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B (30.09.2022) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B (30.09.2022) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B (30.09.2022) | |
| Apelul simplificat al Masurii M1/6B – componenta EURI (30.09.2022) | |
| Apelul detaliat al Masurii M1/6B – componenta EURI (30.09.2022) |
Arhiva Masura M1/6B – componenta FEADR
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B – componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate D.A.L.I., componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B, componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Apelul simplificat al Masurii M1/6B – componenta FEADR (02.02.2024) | |
| Apelul detaliat al Masurii M1/6B – componenta FEADR (02.02.2024) |
| Raport de selectie pentru Masura M1/6B – componenta FEADR (20.12.2023) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B – componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare, componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate D.A.L.I., componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu, componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare, componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B, componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011, componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect, componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme, componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme, componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL, componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL, componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL, componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B, componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B, componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Apelul simplificat al Masurii M1/6B – componenta FEADR (02.10.2023) | |
| Apelul detaliat al Masurii M1/6B – componenta FEADR (02.10.2023) |
| Erata nr. 1 la Raportul de selectie din data de 10.08.2023 | |
| Raport de selectie pentru Masura M1/6B – componenta FEADR (10.08.2023) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B – componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate D.A.L.I., componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B, componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Apelul simplificat al Masurii M1/6B – componenta FEADR (22.05.2023) | |
| Apelul detaliat al Masurii M1/6B – componenta FEADR (22.05.2023) |
| Erata la Raportul de selectie pentru Masura M1/6B – componenta FEADR (20.02.2023) | |
| Raport de selectie pentru Masura M1/6B – componenta FEADR (10.02.2023) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B – componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B, componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Apelul simplificat al Masurii M1/6B – componenta FEADR (07.11.2022) | |
| Apelul detaliat al Masurii M1/6B – componenta FEADR (07.11.2022) |
| Raport de selectie pentru Masura M1/6B (07.06.2022) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B (04.04.2022) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare (04.04.2022) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate (04.04.2022) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu (04.04.2022) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare (04.04.2022) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B (04.04.2022) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 (04.04.2022) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect (04.04.2022) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme (04.04.2022) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme (04.04.2022) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL (04.04.2022) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL (04.04.2022) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (04.04.2022) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B (04.04.2022) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B (04.04.2022) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B (04.04.2022) | |
| Apelul simplificat al Masurii M1/6B (04.04.2022) | |
| Apelul detaliat al Masurii M1/6B (04.04.2022) |
| Raport de selectie pentru Masura M1/6B (24.11.2021) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B (16.09.2021) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare (16.09.2021) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate (16.09.2021) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu (16.09.2021) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare (16.09.2021) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B (16.09.2021) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 (16.09.2021) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect (16.09.2021) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme (16.09.2021) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL (16.09.2021) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL (16.09.2021) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (16.09.2021) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B (16.09.2021) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B (16.09.2021) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B (16.09.2021) | |
| Apelul simplificat al Masurii M1/6B (16.09.2021) | |
| Apelul detaliat al Masurii M1/6B (16.09.2021) |
| Raport final de selectie pentru Masura M1/6B (23.07.2021) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B (10.06.2021) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare (10.06.2021) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate (10.06.2021) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu (10.06.2021) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare (10.06.2021) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B (10.06.2021) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 (10.06.2021) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect (10.06.2021) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme (10.06.2021) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme (10.06.2021) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL (10.06.2021) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL (10.06.2021) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (10.06.2021) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B (10.06.2021) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B (10.06.2021) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B (10.06.2021) | |
| Apelul simplificat al Masurii M1/6B (10.06.2021) | |
| Apelul detaliat al Masurii M1/6B (10.06.2021) |
| Raport de selectie pentru Masura M1/6B (22.04.2021) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B (9.02.2021) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare (9.02.2021) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate (9.02.2021) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu (9.02.2021) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare (9.02.2021) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B (9.02.2021) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 (9.02.2021) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect (9.02.2021) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme (9.02.2021) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme (9.02.2021) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL (9.02.2021) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL (9.02.2021) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (9.02.2021) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B (9.02.2021) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B (9.02.2021) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B (9.02.2021) | |
| Apelul simplificat al Masurii M/6B (9.02.2021) | |
| Apelul detaliat al Masurii M/6B (9.02.2021) |
| Raportul de Evaluare pentru M1/6B (22.09.2020) | |
| Raportul de selectie final pentru M1/6B (22.09.2020) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B (10.08.2020) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare (10.08.2020) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate (10.08.2020) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu (10.08.2020) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare (10.08.2020) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B (10.08.2020) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 (10.08.2020) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect (10.08.2020) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme (10.08.2020) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme (10.08.2020) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL (10.08.2020) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL (10.08.2020) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (10.08.2020) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B (10.08.2020) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B (10.08.2020) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B (10.08.2020) | |
| Apelul simplificat al Masurii M/6B (10.08.2020) | |
| Apelul detaliat al Masurii M/6B (10.08.2020) |
| NOTA la Raportul intermediar de selectie pentru Masura M1/6B (14.08.2020) | |
| Raport intermediar de selectie pentru Masura M1/6B (5.08.2020) |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B (19.05.2020) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare (19.05.2020) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate (19.05.2020) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu (19.05.2020) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare (19.05.2020) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B (19.05.2020) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 (19.05.2020) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect (19.05.2020) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme (19.05.2020) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme (19.05.2020) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL (19.05.2020) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL (19.05.2020) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (19.05.2020) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B (19.05.2020) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B (19.05.2020) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B (19.05.2020) | |
| Apelul simplificat al Masurii M/6B (19.05.2020) | |
| Apelul detaliat al Masurii M/6B (19.05.2020) |
| Ghid consultativ pentru Masura M1/6B (15.04.2020) | |
| Cererea de finantare pentru Masura M1/6B (15.04.2020) |
| Raport de selectie pentru Masura M1/6B (5.09.2019) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B (23.07.2019) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare (23.07.2019) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate (23.07.2019) | |
| Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu (23.07.2019) | |
| Anexa 4 – Contract de finantare (23.07.2019) | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B (23.07.2019) | |
| Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 (23.07.2019) | |
| Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect (23.07.2019) | |
| Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme (23.07.2019) | |
| Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme (23.07.2019) | |
| Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL (23.07.2019) | |
| Anexa 9a – Lista UAT-urilor din judetul Neamt cu valorile IDUL (23.07.2019) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (23.07.2019) | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B (23.07.2019) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B (23.07.2019) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B (23.07.2019) | |
| Apelul simplificat al Masurii M/6B | |
| Apelul detaliat al Masurii M/6B (23.07.2019) |
|
Raport de selectie pentru Masura M1/6B (31.05.2019) | |
|
Ghidul solicitantului pentru Masura M1/6B (19.03.2019) | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare (19.03.2019) | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate (19.03.2019) | |
|
Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu (19.03.2019) | |
|
Anexa 4 – Contract de finantare (19.03.2019) | |
|
Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B (19.03.2019) | |
|
Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 (19.03.2019) | |
|
Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect (19.03.2019) | |
|
Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme (19.03.2019) | |
|
Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme (19.03.2019) | |
|
Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL (19.03.2019) | |
|
Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (19.03.2019) | |
|
Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B (19.03.2019) | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B (19.03.2019) | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B (19.03.2019) | |
|
Apelul simplificat al Masurii M/6B (19.03.2019) | |
|
Apelul detaliat al Masurii M/6B (19.03.2019) |
|
Raportul final de selectie (aprilie 2018) | |
|
Ghidul solicitantului (februarie 2018) Masura M1/6B | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate | |
|
Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu | |
|
Anexa 4 – Contract de finantare | |
|
Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B | |
|
Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 | |
|
Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect | |
|
Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme | |
|
Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme | |
|
Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL | |
|
Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M1/6B | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B | |
|
Apelul simplificat al Masurii M/6B | |
|
Apelul detaliat al Masurii M/6B |
|
Raport final de selectie M1_6B | |
|
Ghidul solicitantului Masura M1/6B | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate | |
|
Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu | |
|
Anexa 4 – Contract de finantare | |
|
Anexa 5 – Fisa M1/6B din SDL | |
|
Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 | |
|
Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect | |
|
Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme | |
|
Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme | |
|
Anexa 9 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1 | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M1 | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1 |
Arhiva Masura M1/6B – v2
|
Raport final de selectie pentru Masura M1/6B | |
|
Ghidul solicitantului (octombrie 2017) Masura M1/6B | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate | |
|
Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu | |
|
Anexa 4 – Contract de finantare | |
|
Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B | |
|
Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 | |
|
Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect | |
|
Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme | |
|
Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme | |
|
Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL | |
|
Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M1/6B | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B | |
|
Apelul simplificat al Masurii M/6B | |
|
Apelul detaliat al Masurii M/6B |
Arhiva Masura M1/6B – v3
|
Raport final de selectie pentru Masura M1/6B (iunie 2018) | |
|
Ghidul solicitantului (aprilie 2018) Masura M1/6B | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate | |
|
Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost beneficiu | |
|
Anexa 4 – Contract de finantare | |
|
Anexa 5 – Fisa Masurii M1/6B | |
|
Anexa 6 – Rezultate finale recensamant populatie 2011 | |
|
Anexa 7 – Model Hotarare Consiliu Local privind implementare proiect | |
|
Anexa 8a – Lista localitatilor cu proiecte de investitii in apa neconforme | |
|
Anexa 8b – Lista aglomerarilor cu cu proiecte de investitii in apa uzata neconforme | |
|
Anexa 9 – Lista UAT-urilor cu valorile IDUL | |
|
Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
|
Fisa de evaluare a criteriilor de selectie M1/6B | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M1/6B | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M1/6B | |
|
Apelul simplificat al Masurii M/6B | |
|
Apelul detaliat al Masurii M/6B |
Arhiva Masura M2/6B
|
Raport final de activitate pentru Masura M2/6B | |
|
Ghidul solicitantului (octombrie 2017) Masura M2/6B | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate | |
|
Anexa 3 – Recomandari privind elaborarea analizei cost-beneficiu | |
|
Anexa 4 – Fisa Masurii M2/6B | |
|
Anexa 5 – Model HCL privind implementarea proiectului | |
|
Anexa 6 – Angajamentul privind crearea de locuri de munca | |
|
Anexa 7 – Angajamentul privind operationalizarea infrastructurii sociale | |
|
Anexa 8 – Angajamentul privind asigurarea sustenabilitatii investitiei | |
|
Anexa 9 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M2/6B | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M2/6B | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M2/6B | |
|
Apelul simplificat al Masurii M2/6B | |
|
Apelul detaliat al Masurii M2/6B |
Arhiva Masura M3/6A
IMPORTANT!
In atentia potentialilor solicitanti ai masurii M3/6A din categoria neplatitorilor de TVA care doresc incadrarea cheltuielilor cu TVA-ul in categoria cheltuielilor eligibile. Valoarea eligibila a proiectului din cadrul bugetului indicativ al proiectului (casuta H 322 din cadrul bugetuli cf HG 28/2008; casuta H 566 din cadrul bugetului cf HG 907/2016) se va calcula prin insumarea totalului general cu actualizare aferent cheltuielilor eligibile ( casuta G 316 din cadrul bugetului cf HG 28/2008, casuta G 560 din cadrul bugetului cf HG 907/2016) cu valoarea TVA aferenta cheltuielilor eligibile ( casuta G 317 din cadrul bugetului cf HG 28/2008, casuta G 561 din cadrul bugetului cf HG 907/2016).
Raportul de selectie pentru Masura M3/6A – componenta FEADR (10.08.2023) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M3/6A (04.07.2023) | |
Anexa 1 – Cererea de finantare (04.07.2023) | |
| Anexa 2.1 – Studiul de fezabilitate. Proiectii financiare si indicatori financiari (04.07.2023) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa B (04.07.2023) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa C (04.07.2023) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG907 (04.07.2023) | |
| Anexa 3 – Fisa masurii M3/6A din SDL (04.07.2023) | |
| Anexa 4 – Model contract de finantare (04.07.2023) | |
| Anexa 5 – Angajament pe propria raspundere privind utilizarea cofinantarii private (04.07.2023) | |
| Anexa 6.1 – Declaratie incadrare in categoria de microintreprindere si intreprindere mica (04.07.2023) | |
| Anexa 6.2 – Declaratie privind respectarea regulii de cumul minimis (04.07.2023) | |
| Anexa 6.3 – Declaratie neincadrare in firme in dificultate (04.07.2023) | |
| Anexa 6.4 – Declaratie ca solicitantul nu a beneficiat de servicii de consiliere pe M02 (04.07.2023) | |
| Anexa 7 – Lista codurilor CAEN eligibile (04.07.2023) | |
| Anexa 8 – Lista codurilor CAEN eligibile numai pentru dotarea cladirilor (04.07.2023) | |
| Anexa 9 – Lista zonelor cu potential turistic ridicat (04.07.2023) | |
| Anexa 9a – Potentialul de dezvoltare turistica a teritoriului GAL (04.07.2023) | |
| Anexa 10 – Lista zonelor cu destinatii eco-turistice (04.07.2023) | |
| Anexa 11 – Lista ariilor naturale protejate (04.07.2023) | |
| Anexa 11a – Lista UAT-uri din teritoriul GAL situate in zone Natura 2000 (04.07.2023) | |
| Anexa 12 – Instructiuni evitare conditii artificiale (04.07.2023) | |
| Anexa 13 – Angajamentul beneficiarului privind crearea de locuri de munca (04.07.2023) | |
| Anexa 14 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (04.07.2023) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M3/6A (04.07.2023) | |
| Fisa de verificare a criteriilor de selectie M3/6A (04.07.2023) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M3/6A (04.07.2023) | |
| Apelul simplificat al Masurii M3/6A (04.07.2023) | |
| Apelul detaliat al Masurii M3/6A (04.07.2023) | |
| Matrice de verificare pentru Anexa B (04.07.2023) | |
| Matrice de verificare pentru Anexa C (04.07.2023) |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M3/6A (09.05.2023) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare (09.05.2023) | |
| Anexa 2.1 – Studiul de fezabilitate. Proiectii financiare si indicatori financiari (09.05.2023) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa B (09.05.2023) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa C (09.05.2023) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG907 (09.05.2023) | |
| Anexa 3 – Fisa masurii M3/6A din SDL (09.05.2023) | |
| Anexa 4 – Model contract de finantare (09.05.2023) | |
| Anexa 5 – Angajament pe propria raspundere privind utilizarea cofinantarii private (09.05.2023) | |
| Anexa 6.1 – Declaratie incadrare in categoria de microintreprindere si intreprindere mica (09.05.2023) | |
| Anexa 6.2 – Declaratie privind respectarea regulii de cumul minimis (09.05.2023) | |
| Anexa 6.3 – Declaratie neincadrare in firme in dificultate (09.05.2023) | |
| Anexa 6.4 – Declaratie ca solicitantul nu a beneficiat de servicii de consiliere pe M02 (09.05.2023) | |
| Anexa 7 – Lista codurilor CAEN eligibile (09.05.2023) | |
| Anexa 8 – Lista codurilor CAEN eligibile numai pentru dotarea cladirilor (09.05.2023) | |
| Anexa 9 – Lista zonelor cu potential turistic ridicat (09.05.2023) | |
| Anexa 9a – Potentialul de dezvoltare turistica a teritoriului GAL (09.05.2023) | |
| Anexa 10 – Lista zonelor cu destinatii eco-turistice (09.05.2023) | |
| Anexa 11 – Lista ariilor naturale protejate (09.05.2023) | |
| Anexa 11a – Lista UAT-uri din teritoriul GAL situate in zone Natura 2000 (09.05.2023) | |
| Anexa 12 – Instructiuni evitare conditii artificiale (09.05.2023) | |
| Anexa 13 – Angajamentul beneficiarului privind crearea de locuri de munca (09.05.2023) | |
| Anexa 14 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (09.05.2023) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M3/6A (09.05.2023) | |
| Fisa de verificare a criteriilor de selectie M3/6A (09.05.2023) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M3/6A (09.05.2023) | |
| Apelul simplificat al Masurii M3/6A (09.05.2023) | |
| Apelul detaliat al Masurii M3/6A (09.05.2023) | |
| Matrice de verificare pentru Anexa B (09.05.2023) | |
| Matrice de verificare pentru Anexa C (09.05.2023) |
| Raport de selectie pentru Masura M3/6A (10.08.2022) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M3/6A (06.06.2022) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare (06.06.2022) | |
| Anexa 2.1 – Studiul de fezabilitate. Proiectii financiare si indicatori financiari (06.06.2022) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa B (06.06.2022) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa C (06.06.2022) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG907 (06.06.2022) | |
| Anexa 3 – Fisa masurii M3/6A din SDL (06.06.2022) | |
| Anexa 4 – Model contract de finantare (06.06.2022) | |
| Anexa 5 – Angajament pe propria raspundere privind utilizarea cofinantarii private (06.06.2022) | |
| Anexa 6.1 – Declaratie incadrare in categoria de microintreprindere si intreprindere mica (06.06.2022) | |
| Anexa 6.2 – Declaratie privind respectarea regulii de cumul minimis (06.06.2022) | |
| Anexa 6.3 – Declaratie neincadrare in firme in dificultate (06.06.2022) | |
| Anexa 6.4 – Declaratie ca solicitantul nu a beneficiat de servicii de consiliere pe M02 (06.06.2022) | |
| Anexa 7 – Lista codurilor CAEN eligibile (06.06.2022) | |
| Anexa 8 – Lista codurilor CAEN eligibile numai pentru dotarea cladirilor (06.06.2022) | |
| Anexa 9 – Lista zonelor cu potential turistic ridicat (06.06.2022) | |
| Anexa 9a – Potentialul de dezvoltare turistica a teritoriului GAL (06.06.2022) | |
| Anexa 10 – Lista zonelor cu destinatii eco-turistice (06.06.2022) | |
| Anexa 11 – Lista ariilor naturale protejate (06.06.2022) | |
| Anexa 11a – Lista UAT-uri din teritoriul GAL situate in zone Natura 2000 (06.06.2022) | |
| Anexa 12 – Instructiuni evitare conditii artificiale (06.06.2022) | |
| Anexa 13 – Angajamentul beneficiarului privind crearea de locuri de munca (06.06.2022) | |
| Anexa 14 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (06.06.2022) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M3/6A (06.06.2022) | |
| Fisa de verificare a criteriilor de selectie M3/6A (06.06.2022) | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M3/6A (06.06.2022) | |
| Apelul simplificat al Masurii M3/6A (06.06.2022) | |
| Apelul detaliat al Masurii M3/6A (06.06.2022) | |
| Matrice de verificare pentru Anexa B (06.06.2022) | |
| Matrice de verificare pentru Anexa C (06.06.2022) |
| Raport final de selectie pentru Masura M3/6A (16.12.2021) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M3/6A (16.09.2021) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare (16.09.2021) | |
| Anexa 2.1 – Studiul de fezabilitate. Proiectii financiare si indicatori financiari (16.09.2021) | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa B (16.09.2021) | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa C (16.09.2021) | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG907 (16.09.2021) | |
|
Anexa 3 – Fisa masurii M3/6A din SDL (16.09.2021) | |
|
Anexa 4 – Model contract de finantare (16.09.2021) | |
|
Anexa 5 – Angajament pe propria raspundere privind utilizarea cofinantarii private (16.09.2021) | |
|
Anexa 6.1 – Declaratie incadrare in categoria de microintreprindere si intreprindere mica (16.09.2021) | |
|
Anexa 6.2 – Declaratie privind respectarea regulii de cumul minimis (16.09.2021) | |
|
Anexa 6.3 – Declaratie neincadrare in firme in dificultate (16.09.2021) | |
|
Anexa 6.4 – Declaratie ca solicitantul nu a beneficiat de servicii de consiliere pe M02 (16.09.2021) | |
|
Anexa 7 – Lista codurilor CAEN eligibile (16.09.2021) | |
|
Anexa 8 – Lista codurilor CAEN eligibile numai pentru dotarea cladirilor (16.09.2021) | |
|
Anexa 9 – Lista zonelor cu potential turistic ridicat (16.09.2021) | |
|
Anexa 9a – Potentialul de dezvoltare turistica a teritoriului GAL (16.09.2021) | |
|
Anexa 10 – Lista zonelor cu destinatii eco-turistice (16.09.2021) | |
|
Anexa 11 – Lista ariilor naturale protejate (16.09.2021) | |
|
Anexa 12 – Instructiuni evitare conditii artificiale (16.09.2021) | |
|
Anexa 13 – Angajamentul beneficiarului privind crearea de locuri de munca (16.09.2021) | |
|
Anexa 14 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (16.09.2021) | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M3/6A (16.09.2021) | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M3/6A (16.09.2021) | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M3/6A (16.09.2021) | |
|
Apelul simplificat al Masurii M3/6A (16.09.2021) | |
|
Apelul detaliat al Masurii M3/6A (16.09.2021) | |
|
Matrice de verificare pentru Anexa B (16.09.2021) | |
|
Matrice de verificare pentru Anexa C (16.09.2021) |
|
Raport final de selectie (iulie 2018) | |
|
Ghidul solicitantului (mai 2018) Masura M3/6A | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare | |
|
Anexa 2.1 – Studiul de fezabilitate. Proiectii financiare si indicatori financiari | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa B | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa C | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG28 | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG907 | |
|
Anexa 3 – Fisa masurii M3/6A din SDL | |
|
Anexa 4 – Model contract de finantare | |
|
Anexa 5 – Angajament pe propria raspundere privind utilizarea cofinantarii private | |
|
Anexa 6.1 – Declaratie incadrare in categoria de microintreprindere si intreprindere mica | |
|
Anexa 6.2 – Declaratie privind respectarea regulii de cumul minimis | |
|
Anexa 6.3 – Declaratie neincadrare in firme in dificultate | |
|
Anexa 6.4 – Declaratie ca solicitantul nu a beneficiat de servicii de consiliere pe M02 | |
|
Anexa 7 – Lista codurilor CAEN eligibile | |
|
Anexa 8 – Lista codurilor CAEN eligibile numai pentru dotarea cladirilor | |
|
Anexa 9 – Lista zonelor cu potential turistic ridicat | |
|
Anexa 9a – Potentialul de dezvoltare turistica a teritoriului GAL | |
|
Anexa 10 – Lista zonelor cu destinatii eco-turistice | |
|
Anexa 11 – Lista ariilor naturale protejate | |
|
Anexa 12 – Instructiuni evitare conditii artificiale | |
|
Anexa 13 – Angajamentul beneficiarului privind crearea de locuri de munca | |
|
Anexa 14 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M3/6A | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M3/6A | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M3/6A | |
|
Apelul simplificat al Masurii M3/6A | |
|
Apelul detaliat al Masurii M3/6A | |
|
Matrice de verificare pentru Anexa B | |
|
Matrice de verificare pentru Anexa C |
|
Raport final de selectie pentru Masura M3/6A | |
|
Ghidul solicitantului (octombrie 2017) Masura M3/6A | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare | |
|
Anexa 2.1 – Studiul de fezabilitate. Proiectii financiare si indicatori financiari | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa B | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa C | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG28 | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG907 | |
|
Anexa 3 – Fisa masurii M3/6A din SDL | |
|
Anexa 4 – Model contract de finantare | |
|
Anexa 5 – Angajament pe propria raspundere privind utilizarea cofinantarii private | |
|
Anexa 6.1 – Declaratie incadrare in categoria de microintreprindere si intreprindere mica | |
|
Anexa 6.2 – Declaratie privind respectarea regulii de cumul minimis | |
|
Anexa 6.3 – Declaratie neincadrare in firme in dificultate | |
|
Anexa 6.4 – Declaratie ca solicitantul nu a beneficiat de servicii de consiliere pe M02 | |
|
Anexa 7 – Lista codurilor CAEN eligibile | |
|
Anexa 8 – Lista codurilor CAEN eligibile numai pentru dotarea cladirilor | |
|
Anexa 9 – Lista zonelor cu potential turistic ridicat | |
|
Anexa 9a – Potentialul de dezvoltare turistica a teritoriului GAL | |
|
Anexa 10 – Lista zonelor cu destinatii eco-turistice | |
|
Anexa 11 – Lista ariilor naturale protejate | |
|
Anexa 12 – Instructiuni evitare conditii artificiale | |
|
Anexa 13 – Angajamentul beneficiarului privind crearea de locuri de munca | |
|
Anexa 14 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M3/6A | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M3/6A | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M3/6A | |
|
Apelul simplificat al Masurii M3/6A | |
|
Apelul detaliat al Masurii M3/6A | |
|
Matrice de verificare pentru Anexa B | |
|
Matrice de verificare pentru Anexa C |
|
Raport final de selectie M3_6A | |
|
Ghidul solicitantului Masura M3/6A | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare | |
|
Anexa 2.1 – Studiul de fezabilitate. Proiectii financiare si indicatori financiari | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa B | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa C | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG28 | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG907 | |
|
Anexa 3 – Fisa masurii M3/6A din SDL | |
|
Anexa 4 – Model contract de finantare | |
|
Anexa 5 – Angajament pe propria raspundere privind utilizarea cofinantarii private | |
|
Anexa 6.1 – Declaratie incadrare in categoria de microintreprindere si intreprindere mica | |
|
Anexa 6.2 – Declaratie privind respectarea regulii de cumul minimis | |
|
Anexa 6.3 – Declaratie neincadrare in firme in dificultate | |
|
Anexa 6.4 – Declaratie ca solicitantul nu a beneficiat de servicii de consiliere pe M02 | |
|
Anexa 7 – Lista codurilor CAEN eligibile | |
|
Anexa 8 – Lista codurilor CAEN eligibile numai pentru dotarea cladirilor | |
|
Anexa 9 – Lista zonelor cu potential turistic ridicat | |
|
Anexa 9a – Potentialul de dezvoltare turistica a teritoriului GAL | |
|
Anexa 10 – Lista zonelor cu destinatii eco-turistice | |
|
Anexa 11 – Lista ariilor naturale protejate | |
|
Anexa 12 – Instructiuni evitare conditii artificiale | |
|
Anexa 13 – Angajamentul beneficiarului privind crearea de locuri de munca | |
|
Anexa 14 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M3 | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M3 | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M3 |
Arhiva Masura M4/2A
Raport de selectie suplimentar pentru Masura M4/2A (18.05.2023) | |
Raport de selectie pentru Masura M4/2A (20.04.2023) | |
|
Raport de selectie anulat pentru Masura M4/2A (12.04.2023) | |
|
Raport final de selectie pentru Masura M4/2A (10.04.2023) | |
|
Ghidul solicitantului Masura M4/2A (13.01.2023) | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare (13.01.2023) | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa B (13.01.2023) | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa C (13.01.2023) | |
|
Anexa 2.2 – Studiul de fezabilitate HG907 (13.01.2023) | |
|
Anexa 3 – Lista UAT din zone cu constrangeri seminificative (13.01.2023) | |
|
Anexa 3 – Lista UAT din zone cu constrangeri specifice (13.01.2023) | |
|
Anexa 3 – Lista UAT din zonele montane (13.01.2023) | |
|
Anexa 4 – ANEXA I la Tratatul de Instituire al Comunitatii Europene (13.01.2023) | |
|
Anexa 5 – Sinteza studiului privind zonarea potentialului de productie agricola (13.01.2023) | |
|
Anexa 6 – Lista asociatiilor acreditate de ANZ (13.01.2023) | |
|
Anexa 6 – Lista rase autohtone indigene (13.01.2023) | |
|
Anexa 7 – Calculator cod bune practici agricole (13.01.2023) | |
|
Anexa 8 – Codul de bune practici agricole pentru protectia apelor (13.01.2023) | |
|
Anexa 9 – Model contract finantare (13.01.2023) | |
|
Anexa 10 – Fisa Masurii M4/2A (13.01.2023) | |
|
Anexa 11 – Instructiuni evitare/creare conditii artificiale, accesarea PNDR2020 (13.01.2023) | |
|
Anexa 12 – Zone vulnerabile la nitrati (13.01.2023) | |
|
Anexa 13 – Angajamentul beneficiarului privind crearea de locuri de munca (13.01.2023) | |
|
Anexa 14 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (13.01.2023) | |
|
Anexa 15 – Areale STP (13.01.2023) | |
|
Anexa 16 – Declaratie privind sprijinul nerambursabil din fonduri comunitare (13.01.2023) | |
|
Anexa – Angajament pe propria raspundere privind utilizarea cofinantarii (13.01.2023) | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M4/2A (13.01.2023) | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M4/2A (13.01.2023) | |
|
Fisa de evaluare a eligibilitatii proiectului M4/2A (13.01.2023) | |
|
Apelul simplificat al Masurii M4/2A (13.01.2023) | |
|
Apelul detaliat al Masurii M4/2A (13.01.2023) |
|
Raport de selectie suplimentar Masura M4/2A (26 iunie 2018) | |
|
Raport final de selectie Masura M4/2A (16 mai 2018) | |
|
Ghidul solicitantului (februarie 2018) Masura M4/2A | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa B | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa C | |
|
Anexa 2.1 – Studiul de fezabilitate HG28 | |
|
Anexa 2.2 – Studiul de fezabilitate HG907 | |
|
Anexa 3 – Lista UAT din zone cu constrangeri seminificative | |
|
Anexa 3 – Lista UAT din zone cu constrangeri specifice | |
|
Anexa 3 – Lista UAT din zonele montane | |
|
Anexa 4 – ANEXA I la Tratatul de Instituire al Comunitatii Europene | |
|
Anexa 5 – Sinteza studiului privind zonarea potentialului de productie agricola | |
|
Anexa 6 – Lista asociatiilor acreditate de ANZ | |
|
Anexa 6 – Lista rase autohtone indigene | |
|
Anexa 7 – Calculator cod bune practici agricole | |
|
Anexa 8 – Codul de bune practici agricole pentru protectia apelor | |
|
Anexa 9 – Model contract finantare | |
|
Anexa 10 – Fisa Masurii M4/2A | |
|
Anexa 11 – Instructiuni evitare/creare conditii artificiale, accesarea PNDR2020 | |
|
Anexa 12 – Zone vulnerabile la nitrati | |
|
Anexa 13 – Angajamentul beneficiarului privind crearea de locuri de munca | |
|
Anexa 14 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
|
Anexa 15 – Areale STP | |
|
Anexa – Angajament pe propria raspundere privind utilizarea cofinantarii | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M4/2A | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M4/2A | |
|
Fisa de evaluare a eligibilitatii proiectului M4/2A | |
|
Apelul simplificat al Masurii M4/2A | |
|
Apelul detaliat al Masurii M4/2A |
|
Raport final de selectie pentru Masura M4/2A | |
|
Ghidul solicitantului (octombrie 2017) Masura M4/2A | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa B | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate. Anexa C | |
|
Anexa 2.1 – Studiul de fezabilitate HG28 | |
|
Anexa 2.2 – Studiul de fezabilitate HG907 | |
|
Anexa 3 – Lista UAT din zone cu constrangeri seminificative | |
|
Anexa 3 – Lista UAT din zone cu constrangeri specifice | |
|
Anexa 3 – Lista UAT din zonele montane | |
|
Anexa 4 – ANEXA I la Tratatul de Instituire al Comunitatii Europene | |
|
Anexa 5 – Sinteza studiului privind zonarea potentialului de productie agricola | |
|
Anexa 6 – Lista asociatiilor acreditate de ANZ | |
|
Anexa 6 – Lista rase autohtone indigene | |
|
Anexa 7 – Calculator cod bune practici agricole | |
|
Anexa 8 – Codul de bune practici agricole pentru protectia apelor | |
|
Anexa 9 – Model contract finantare | |
|
Anexa 10 – Fisa Masurii M4/2A | |
|
Anexa 11 – Instructiuni evitare/creare conditii artificiale, accesarea PNDR2020 | |
|
Anexa 12 – Zone vulnerabile la nitrati | |
|
Anexa 13 – Angajamentul beneficiarului privind crearea de locuri de munca | |
|
Anexa 14 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
|
Anexa 15 – Areale STP | |
|
Anexa – Angajament pe propria raspundere privind utilizarea cofinantarii | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M4/2A | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M4/2A | |
|
Fisa de evaluare a eligibilitatii proiectului M4/2A | |
|
Apelul simplificat al Masurii M4/2A | |
|
Apelul detaliat al Masurii M4/2A | |
|
Matrice de verificare pentru Anexa B | |
|
Matrice de verificare pentru Anexa C |
Arhiva Masura M5/3A
| Ghidul solicitantului pentru Masura M5/3A | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate Anexa B | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate Anexa C | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG28 | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG907 | |
| Anexa 3 – Lista UAT din zonele montane | |
| Anexa 4 – Anexa I la Tratatul de Insitituire al Comunitatii Europene | |
| Anexa 5 – Potential prelucrare produse agricole | |
| Anexa 5 – Sinteza potential prelucrare produse agricole | |
| Anexa 6 – Fisa Masurii M5/3A | |
| Anexa 7 – Angajament pe propria raspundere privind utilizarea cofinantarii | |
| Anexa 8 – Angajamentul beneficiarului privind crearea de locuri de munca | |
| Anexa 9 – Lista UAT din Zone cu Constrangeri Specifice | |
| Anexa 10 – Lista UAT din Zone cu Constrangeri Semnificative | |
| Anexa 11 – Declaratie privind FIRMA IN DIFICULTATE | |
| Anexa 12 – Instructiuni privind evitarea crearii de conditii artificiale | |
| Anexa 13 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
| Anexa 14 – Areale STP | |
| Matrice de verificare pentru Anexa B | |
| Matrice de verificare pentru Anexa C | |
| Fisa de evaluare a criteriilor de selectie | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului | |
| Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului | |
| Apelul simplificat al Masurii M5/3A | |
| Apelul detaliat al Masurii M5/3A |
|
Raport final de selectie pentru Masura M5/3A | |
|
Ghidul solicitantului (octombrie 2017) Masura M5/3A | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate Anexa B | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate Anexa C | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG28 | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate HG907 | |
|
Anexa 3 – Lista UAT din zonele montane | |
|
Anexa 4 – Anexa I la Tratatul de Insitituire al Comunitatii Europene | |
|
Anexa 5 – Potential prelucrare produse agricole | |
|
Anexa 5 – Sinteza potential prelucrare produse agricole | |
|
Anexa 6 – Fisa Masurii M5/3A | |
|
Anexa 7 – Angajament pe propria raspundere privind utilizarea cofinantarii | |
|
Anexa 8 – Angajamentul beneficiarului privind crearea de locuri de munca | |
|
Anexa 9 – Lista UAT din Zone cu Constrangeri Specifice | |
|
Anexa 10 – Lista UAT din Zone cu Constrangeri Semnificative | |
|
Anexa 11 – Declaratie privind FIRMA IN DIFICULTATE | |
|
Anexa 12 – Instructiuni privind evitarea crearii de conditii artificiale | |
|
Anexa 13 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
|
Anexa 14 – Areale STP | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M5/3A | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M5/3A | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M5/3A | |
|
Matrice de verificare pentru Anexa B | |
|
Matrice de verificare pentru Anexa C | |
|
Apelul simplificat al Masurii M5/3A | |
|
Apelul detaliat al Masurii M5/3A |
Arhiva Masura M6/6B
| Raport de selectie Masura M6/6B (noiembrie 2018) | |
| Ghidul solicitantului pentru Masura M6/6B (septembrie 2018) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare | |
| Anexa 2 – Studiul de fezabilitate | |
| Anexa 3 – Memoriu justificativ pentru beneficiarii publici | |
| Anexa 4 – Recomandari privind elaborarea analizei cost-benefici | |
| Anexa 5 – Fisa Masurii M6/6B | |
|
Anexa 6 – Rezultate finale recensamantul populatiei | |
| Anexa 7 – Lista localitatilor din zona montana | |
| Anexa 8 – Model declaratie pe propria raspundere | |
| Anexa 9 – Lista zonelor cu potential turistic ridicat | |
|
Anexa 9a – Potentialul de dezvoltare turistica a teritoriului GAL | |
|
Anexa 9b – Neamt, potential de dezvoltare turistica | |
|
Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului M6/6B | |
| Fisa de verificare a criteriilor de selectie M6/6B | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M6/6B | |
|
Apelul simplificat al Masurii M6/6B | |
|
Apelul detaliat al Masurii M6/6B |
|
Raport final de selectie pentru Masura M6/6B | |
|
Ghidul solicitantului (octombrie 2017) Masura M6/6B | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare | |
|
Anexa 2 – Studiul de fezabilitate | |
|
Anexa 3 – Memoriu justificativ pentru beneficiarii publici | |
|
Anexa 4 – Recomandari privind elaborarea analizei cost-beneficiu | |
|
Anexa 5 – Fisa Masurii M6/6B | |
|
Anexa 6 – Rezultate finale recensamantul populatiei | |
|
Anexa 7 – Lista localitatilor din zona montana | |
|
Anexa 8 – Model declaratie pe propria raspundere | |
|
Anexa 9 – Lista zonelor cu potential turistic ridicat | |
|
Anexa 9a – Potentialul de dezvoltare turistica a teritoriului GAL | |
|
Anexa 9b – Neamt, potential de dezvoltare turistica | |
|
Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M6/6B | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M6/6B | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M6/6B | |
|
Apelul simplificat al Masurii M6/6B | |
|
Apelul detaliat al Masurii M6/6B |
Arhiva Masura M7/3A
Sprijin pentru constituirea si promovarea formelor asociative
| Ghidul solicitantului pentru masura M7/3A (7.12.2020) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare pentru masura M7/3A (7.12.2020) | |
| Anexa 2 – Contractul de finantare (7.12.2020) | |
| Anexa 3 – Fisa masurii M7/3A (7.12.2020) | |
| Anexa 4 – Acte normative utile (7.12.2020) | |
| Anexa 5 – Model plan de marketing (7.12.2020) | |
| Anexa 6 – Acord de cooperare pentru stabilire parteneriat (7.12.2020) | |
| Anexa 7 – Lista prevazuta la art. 38 din tratatul de functionare a UE (7.12.2020) | |
| Anexa 8 – aferenta STP (7.12.2020) | |
| Anexa 9 – Angajamentul privind crearea de locuri de munca (7.12.2020) | |
| Fisa de verificare a criteriilor de selectie (7.12.2020) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului (7.12.2020) | |
| Fisa de evaluare a eligibilitatii proiectului (7.12.2020) | |
| Apelul simplificat al masurii M7/3A (7.12.2020) | |
| Apelul detaliat al masurii M7/3A (7.12.2020) |
| Ghidul solicitantului pentru masura M7/3A (8.10.2020) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare pentru masura M7/3A (8.10.2020) | |
| Anexa 2 – Contractul de finantare (8.10.2020) | |
| Anexa 3 – Fisa masurii M7/3A (8.10.2020) | |
| Anexa 4 – Acte normative utile (8.10.2020) | |
| Anexa 5 – Model plan de marketing (8.10.2020) | |
| Anexa 6 – Acord de cooperare pentru stabilire parteneriat (8.10.2020) | |
| Anexa 7 – Lista prevazuta la art. 38 din tratatul de functionare a UE (8.10.2020) | |
| Anexa 8 – aferenta STP (8.10.2020) | |
| Anexa 9 – Angajamentul privind crearea de locuri de munca (8.10.2020) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (8.10.2020) | |
| Fisa de verificare a criteriilor de selectie (8.10.2020) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului (8.10.2020) | |
| Fisa de evaluare a eligibilitatii proiectului (8.10.2020) | |
| Apelul simplificat al masurii M7/3A (8.10.2020) | |
| Apelul detaliat al masurii M7/3A (8.10.2020) |
Fisa Masurii M7/3A (27.03.2020) | |
Ghidul consultativ al solicitantului pentru Masura M7/3A (27.03.2020) | |
Cerere de finantare pentru Masura M7/3A (3.04.2020) |
|
Ghidul solicitantului pentru Masura M7/3A (12.12.2019) | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare (12.12.2019) | |
|
Anexa 2 – Contract de finantare (12.12.2019) | |
|
Anexa 3 – Fisa masurii M7/3A (12.12.2019) | |
|
Anexa 4 – Acte normative utile (12.12.2019) | |
|
Anexa 5 – Model plan de marketing (12.12.2019) | |
|
Anexa 6 – Acord de cooperare pentru constituire parteneriat (12.12.2019) | |
|
Anexa 7 – Anexa 1_lista prevazuta la art. 38 din tratatul de functionare a UE (12.12.2019) | |
|
Anexa 8 – aferenta STP (12.12.2019) | |
|
Anexa 9 – Angajamentul privind crearea de locuri de munca (12.12.2019) | |
|
Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (12.12.2019) | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M7/3A (12.12.2019) | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M7/3A (12.12.2019) | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M7/3A (12.12.2019) | |
|
Apelul simplificat al Masurii M7/3A (12.02.2020) | |
|
Apelul detaliat al Masurii M7/3A (12.02.2020) |
|
Ghidul solicitantului pentru Masura M7/3A (12.12.2019) | |
|
Anexa 1 – Cererea de finantare (12.12.2019) | |
|
Anexa 2 – Contract de finantare (12.12.2019) | |
|
Anexa 3 – Fisa masurii M7/3A (12.12.2019) | |
|
Anexa 4 – Acte normative utile (12.12.2019) | |
|
Anexa 5 – Model plan de marketing (12.12.2019) | |
|
Anexa 6 – Acord de cooperare pentru constituire parteneriat (12.12.2019) | |
|
Anexa 7 – Anexa 1_lista prevazuta la art. 38 din tratatul de functionare a UE (12.12.2019) | |
|
Anexa 8 – aferenta STP (12.12.2019) | |
|
Anexa 9 – Angajamentul privind crearea de locuri de munca (12.12.2019) | |
|
Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (12.12.2019) | |
|
Fisa de verificare a conformitatii proiectului M7/3A (12.12.2019) | |
|
Fisa de verificare a criteriilor de selectie M7/3A (12.12.2019) | |
|
Fisa de verificare a eligibilitatii proiectului M7/3A (12.12.2019) | |
|
Apelul simplificat al Masurii M7/3A (12.02.2020) | |
|
Apelul detaliat al Masurii M7/3A (12.02.2020) |
| Erata la Raportul de selectie final pentru masura M7/3A (12.08.2020) | |
| Raport de selectie final pentru masura M7/3A (5.08.2020) | |
| Ghidul solicitantului pentru masura M7/3A (19.05.2020) | |
| Anexa 1 – Cererea de finantare pentru masura M7/3A (19.05.2020) | |
| Anexa 2 – Contractul de finantare (19.05.2020) | |
| Anexa 3 – Fisa masurii M7/3A (19.05.2020) | |
| Anexa 4 – Acte normative utile (19.05.2020) | |
| Anexa 5 – Model plan de marketing (19.05.2020) | |
| Anexa 6 – Acord de cooperare pentru stabilire parteneriat (19.05.2020) | |
| Anexa 7 – Lista prevazuta la art. 38 din tratatul de functionare a UE (19.05.2020) | |
| Anexa 8 – aferenta STP (19.05.2020) | |
| Anexa 9 – Angajamentul privind crearea de locuri de munca (19.05.2020) | |
| Anexa 10 – Declaratie beneficiar privind informarea GAL (19.05.2020) | |
| Fisa de verificare a criteriilor de selectie (19.05.2020) | |
| Fisa de verificare a conformitatii proiectului (19.05.2020) | |
| Fisa de evaluare a eligibilitatii proiectului (19.05.2020) | |
| Apelul simplificat al masurii M7/3A (19.05.2020) | |
| Apelul detaliat al masurii M7/3A (19.05.2020) |
